Bieganie, przyjemność z ruchu

Właściwie każdy kto biega dla zdrowia i kondycji stanął lub stanie przed dylematem – jak ubrać się przy niesprzyjającej pogodzie? Rezygnacja z długo wypracowanego nawyku aktywności fizycznej byłoby grzechem i zaprzepaszczeniem sporego wysiłku. Czy getry są obciachowe dla mężczyzn czy jest to wyższa potrzeba i powód do dumy?
Zima czy późna jesień potrafi płatać figle.

Poza ciepłej bluzy do biegania warto zastanowić się jak chcemy chronić niższe partie ciała. Dres, w szczególności z tkanin sztucznych, nie daje wymaganego ciepła, a poruszając się w nim możemy nabawić się kontuzji. Wyjściem jest założenie getrów do biegania, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Jest to sposób najprostszy i w miarę popularny. Jednak kiedy myślimy bardziej serio o naszym hobby, musimy prześledzić zakup tak zwanej bielizny termoaktywnej, którą, wbrew nazwie, można nosić bez dodatkowej warstwy spodni. Ubrania takie są uszyte ze specjalnego materiału, który poza cech bawełny np. przewiewności i dostępności powietrza, sporo lepiej trzyma ciepło i poza tym odprowadza wilgoć na zewnątrz.
Nie powinniśmy zapomnieć też o czapce do biegania, bowiem aktualnie przez tą część ciała ucieka najwięcej ciepła. Zaziębienie głowy może powodować bóle głowy, zapalenia ucha lub zatok, a dosłownie poważniejsze choroby typu grypa czy przeziębienie. 
Tak wyposażeni możemy śmiało wyjść na dwór uprawiać szlachetną dyscyplinę jaką jest bieganie. Co więcej niech fakt założenia termoaktywnych getrów mówi nam o rozsądku biegacza i jego zaangażowaniu, a nie o kalesonach, które dawno przeszły już do lamusa.
 
 

Zobacz także: legginsy do biegania damskie nike.