Brudna apokalipsa

Jak wszystkie urządzenia domowe, z działu sprzętów sprzątających, też odkurzacze centralne mają swoje wady i zalety. Bez wątpienia tych pierwszych jest zdecydowanie mniej, mimo to powinno się o nic wspomnieć.

Na starcie zajmiemy się natomiast zaletami. Jednostki centralne do odkurzaczy centralnych montowane są w piwnicach bądź innych pomieszczeniach gospodarczych, toteż całe urządzenie funkcjonuje o kilka ciszej, a samego odkurzacza nie powinno się nosić przy sobie, co jak każda niewiasta wie, jest nie lada wyczynem wysiłkowym. Jeżeli już zdecydujemy się na odkurzacze centralne vacu maid, na pewno otrzymamy doskonałej jakości i wytrzymałości produkt, który nie tylko będzie funkcjonował o kilka ciszej, niemniej jednak dzięki któremu dotrzemy nawet do najmniejszych zakamarków, bez potrzeby przeciskania się ze sprzętem po wszystkich pokojach w domu. Kolejna zaleta to wyższa moc ssania. Taki centralny odkurzacz posiada o wiele większą moc i ciąg, niżeli ten tradycyjny, a wszystko dzięki mocnemu silnikowi, który pracuje gdzieś w piwnicy i którego stosownie nie słyszymy.

Czy odkurzacze centralne mają więc wady? Kilka jednak posiadają. Pierwszą wadą jest koszt, albowiem tego rodzaju odkurzacze nadal należą do drogich inwestycji, na którą nie każdy ma możliwość sobie pozwolić, wyjątkowo na etapie budowy domu, czyli inwestycji która sama w sobie pochłania wszystkie oszczędności. Kolejną złą właściwością jest nie możność zamontowania urządzenia w już wybudowanym domu. Oznacza to, że jeśli nie zdecydujemy się na zamontowanie odkurzacza, a przynajmniej centralnego systemu, już na etapie tworzenia domu, potem możemy nie mieć już takiej możliwości.

Więcej: odkurzacze centralne.