Geodezja

Geodezja to nauka w skrócie zajmująca się ustalaniem wielkości , a dodatkowo kształtu ziemi. Wiedza ta niezbędna jest w budownictwie, bez geodezji nie można mówić o jakimkolwiek budownictwie. 

W województwie pomorskim dominują tereny nizinne, a też sporo terenów podmokłych, co wynika z ogromnej liczby jezior i bliskiej odległości do morza. 

Geodeta Wejherowo posiada pracę niełatwą, identycznie zresztą jak cała geodezja nie jest łatwym zarobkiem. Ażeby zostać geodetą należy mieć choćby tytuł technika, jednakże w obecnych czasach znakomita większość geodetów posiada wykształcenie wyższe techniczne. Mimo to wielu z nich nie ma możliwość odnaleźć pracy, obecnie panuje przesyt geodetów na rynku pracy. 

Wejherowo oferuje dosyć ciekawe oferty pracy dla geodetów. Do ichniejszym obowiązków należy mierzenie wszelakich punktów pomiarowych w miejscach, gdzie szykowane są różnorakie przedsięwzięcia budowlane. Pomiarów jest cała masa, można wymienić pomiary topograficzne, miejskie, hydrograficzne, komunikacyjne, sytuacyjne, na pewno geodeta nie ma prawa narzekać na nudę w własnej pracy.

Geodeta wyniki indywidualnej pracy przekazuje architektom , a dodatkowo konstruktorom, którzy dzięki temu posiadają pojęcie co i w jaki sposób mogą tworzyć. Wyobraźmy sobie sytuację, że budowa zaczyna się na nieznajomym terenie, jest to prosta droga do katastrofy.

Wejherowo jest gminą, gdzie geodezja jest bardzo potrzebna. Miasto i okolice cały czas się rozwijają, pojawia się coraz więcej budynków użytku publicznego, w jaki sposób i budynków mieszkalnych, a również mosty czy drogi. W takich warunkach geodeta zawsze będzie miał pracę.