Krav maga

Oferta trenowania sztuk walki w znaczącej liczbie sytuacji jest błędnie interpretowana. Czasami zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobności przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

W tej chwili dlatego polecam wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, ale na pokazanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie prawie każdy. Wystarczy spełniać jeden, określony i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych wrażeń. Powinny równocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pośród sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, aby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo choćby minimalizować taką możliwość. Jeżeli w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo wnikliwie przemyślane. Prawie każdy chwyt ma swoje wykorzystanie w dokładnie określonej sytuacji. Wydawać żeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć rzeczywiście nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w bardzo wielu sytuacjach pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeśli wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego potrzeb.

Zobacz także: krav maga Skarbka z Gór.