Obowiązkowe szkolenie BHP online

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do wykonywania regularnych szkoleń z zakresu BHP dla swoich pracowników. Dokładna częstotliwość organizacji szkoleń jest różna i uzależniony jest od profesji waszych pracowników. Zawody posiadające niesamowicie niski poziom zagrożeń, przykładowo pracownicy biurowi są zobowiązani do wykonywania szkolenia wyłącznie raz na dziesięć lat.

Zawody posiadające znaczne dość wysokie ryzyko, np branża budowlana, jest zobowiązana do wykonywania szkolenia BHP co roku. Warto zatem wnikliwie pilnować organizacji szkolenia dla poszczególnych pracowników, aby zawsze posiadali istotne uprawnienia do wykonywania własnego zawodu.
Niedawno ogromną popularnością pośród przedsiębiorców cieszą się internetowe szkolenia z BHP. W ten sposób nie muszą oddelegowywać pracowników na całodzienne szkolenie, jedynie zlecić im jego wykonanie za pomocą specjalnej platformy internetowej. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, pod względem czasu , a dodatkowo oszczędności finansowych. Szkolenia BHP przez internet są znacznie tańsze, niż tradycyjna forma. W dodatku nie ponosicie kosztów związanych ze stratą danej grupy pracowników na cały dzień pracy. Jeżeli już więc  w waszej branży istnieje możliwość zaprojektowania szkolenia BHP przez internet, to warto pomyśleć nad tą formą. Szkolenie internetowe w każdej chwili kończy się testem, zatem właściwie każdy pracownik będzie musiał wykazać się znajomością przepisów z zakresu BHP. Jest to więc o wiele lepszy sposób na dokładne sprawdzenie jego podstawowe wiedzy z zakresu przepisów bezpieczeństwa.

Zobacz także: szkolenia bhp dla pracodawców.