Prowadzenie bloga – najważniejsze zalety

Wiele firm zastanawia się nad sensem prowadzenia firmowego bloga online. Co on poprawnie może nam dać? Pewnie częściej może zaszkodzić niż pomóc – tak myśli wielu właścicieli czy także marketerów. Tymczasem jest to błędne myślenie, a blog może być niewyobrażalnie skuteczny i pomocny w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania firmy.

Blog to głównie sposób na dzielenie się życiem firmy Ludzie są zainteresowani tym, co dzieje się wewnątrz organizacji, a poprzez bloga internetowego możemy łatwo to przekazać. Nie chodzi tutaj zresztą wyłącznie i wyłącznie o nowe produkty czy kwestie związane z nowinkami technologicznymi. Istotne są również kwestie powiązane z atmosferą w zespole czy z imprezami integracyjnymi. W ten sposób można zaprezentować zespół po prostu jako fajnych, pobudzających ciekawość ludzi, a samo przedsiębiorstwo jako miejsce, w którym preferuje się pracować.
Dzięki prowadzeniu bloga online możemy pochwalić się także własną wiedzą ekspercką. O ile jesteśmy profesjonalistami w jakiejś kategorii, to dlaczego nie chwalić się swoją wiedzą? Blog jest do tego znakomitym medium. W znaczącej liczbie przypadków mamy przeświadczenie, że poprzez takie dzielenie się informacjami stracimy klientów – nic bardziej mylnego. Więcej możemy ich zyskać, niż stracić. Jeśli osoba zainteresowana naszymi usługami zobaczy, jak bardzo dobrze opisujemy określony problem, to będzie znacznie bardziej chętna do współpracy z nami.
Artykuły blogowe to zawsze też dodatkowy content, którym możemy dzielić się ze światem. Jednocześnie, jeżeli blog jest na tej samej domenie, co strona sklepowa/ofertowa, to możemy zyskać dodatkowy ruch na stronie głównej. Dla nas to sytuacja typu win to win!
Nie bójcie się prowadzić bloga, bo może to przynieść całe mnóstwo korzyści. Należy jednak w dodatku pamiętać, żeby na blogu przedstawiać wyłącznie treści najwyższej jakości, bo sporo osób właśnie z tymi treściami może utożsamiać potem naszą firmę.
Więcej informacji na stronie: http://tworzenietresci.blogspot.com.
Warto zobaczyć: http://adorowany.bloog.pl.