Przeczytaj w jaki sposób powinno się skutecznie reklamować swoją stronę

Pozycjonowanie stron jest procesem ciągłym, które wymaga wykorzystywania wszelakiego rodzaju technik pozyskiwania linków przychodzących do pozycjonowanej strony. Najpopularniejszymi metodami pozyskiwania linków przychodzących są: katalogowanie stron, dodawanie artykułów na portalach typu presell page (tzw. precle) , a oprócz tego pozyskiwanie linków z for internetowych.
Katalogowanie stron jest znanym od dawna procesem pozycjonowanie, który – choć wielu zapowiadało „śmierć” katalogów – wciąż są jedną z najważniejszych metod pozyskiwania linków (zwłaszcza na początku procesu pozycjonowania danej witryny). Chodzi z pewnością o wartościowe katalogi stron i katalogi przeznaczone dla firm np. katalog firm.

Precle to druga z najpopularniejszych technik pozyskiwania linków. Nowe strony typu presell pages powstają w jaki sposób grzyby po deszczu. Niestety dość duża część z nich dość szybko znika z Internetu, przez co giną również linki z takich stron. Funkcjonalność precli polega na ichniejszym formie. Precle to serwisy publikujące artykuły – najczęściej są wielotematyczne. Link przychodzący jest zatem otoczony treścią – najlepiej oczywiście unikalną. Stanowi to z ogromnym skutkiem metodę pozycjonowania. Tutaj tak samo w jaki sposób w przypadku katalogów liczy się wartość owych precli. Część z nich – zwłaszcza ta niemoderowana, dość szybko zamienia się w farmy linków, które nawet jeśli nie znikają z indeksu wyszukiwarki, to linki z nich pochodzące nie mają żadnej wartości.

Końcową z wymienionych metod jest pozyskiwanie linków z for internetowych. Fora internetowe stanowią doskonałe źródło pochodzenia linków. Publikowane informacji w większości wypadków są unikatowe i co najważniejsze, na danym forum możemy publikować tyle wpisów ile chcemy (bez wątpienia w ramach prowadzonych rozmów, bez spamowania). Prawie każdy wpis z linkiem w stopce to jeden zdobyty backlink.

————————
Źródło wpisu: katalog stron internetowych: katalog-stron.co.pl i serwis ogłoszeń usług pracaprzez.net.