Rozdzielacz HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że norma HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można kupić w każdym sklepie z elektroniką i również w sieci. Coraz częściej pojawiają się natomiast rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej obszarów znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo przyszłościowym urządzeniem, które umożliwia podpinać równocześnie sporo portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje mniej więcej 100 złotych, a za to jest bardzo funkcjonalne. Zdecydowanie ułatwia pracę z obrazem i umożliwia rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 oraz tego rodzaju rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się na co dzień grafikom, jak i przez graczy , a ponadto firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie także takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W internecie tego typu rozwiązania można kupić zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Nawet całkiem inaczej, jakość w internecie może być tożsama, a nierzadko dosłownie lepsza. Oczywiście powinno się zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest wykreowany w zgodzie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi czas i będzie nas przez to cieszył.

Polecana strona: hdmi po skretce.