Serwery i hosting

Tanie serwery VPS to rentowne cenowo rozwiązanie, skierowane dla wymagających użytkowników, którzy nie potrzebują jeszcze fizycznej maszyny na wyłączność. Czytając ten artykuł dowiesz się czy kierować się przy wyborze hostingu, domeny jak i serwera VPS. Dowiesz się także jakie narzędzia wykorzystać żeby zarządzając serwerem VPS.

Serwer VPS daje Ci możliwość otrzymania całkowicie użytecznego serwera internetowego z gwarancją zasobów oraz pełną swobodę w zarządzaniu konfiguracją systemu. Serwery VPS oferowane są w dwóch wariantach: „bez administracji” oraz dodatkowo „z administracją”. W częstokroć wybieranej opcji „bez administracji” dostajemy pełną kontrolę nad serwerem, a z konta administratora możemy dowolnie konfigurować nasz serwer. Serwer „z administracją”, nazywany także hostingiem dedykowanym, zarządzany jest przez dostawcę hostingu. To propozycja tych, którzy przenoszą gotowe strony z hostingu współdzielonego i nie znają się na administrowaniu serwerem (zobacz również: hosting gier).

Przejdźmy obecnie do zagadnienia hosting: hosting to udostępnienie miejsca na pracującym ciągle komputerze, który posiada dostęp do internetu, nazywany potocznie serwerem.

Wybierają hosting najważniejszym aspektem na który musimy zwrócić uwagę to wielkość przestrzeni dyskowej, , a dodatkowo transfer(więcej=dużo lepiej).

Przechodząc do sprawy domeny musisz postarać się żeby nazwa domeny była krótka, przy czym stanie się lepsza w zapamiętaniu. Powinnaś też unikać stosowania liter podobnych w nazwie innymi słowy nie posiada sensu stosować takich liter jak na przykład „i” oraz dodatkowo „l” obok siebie jedyne co osiągniemy tym sposobem to łatwe mylenie naszej nazwy z nazwą innej strony.

Sprawdź: hosting.