Szczoteczka do wrażliwych zębów

Wybór szczoteczki w każdym momencie powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak też stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie też płytko osadzone nerwy, najlepszym wyjściem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Jednocześnie także nie sprawia krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, także musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj przede wszystkim na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca również może go posiadać mało. Fluor, który jeszcze jakiś czas temu wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w sytuacji problemów z szyjkami zębowymi oraz nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru trzeba dostarczać. W takim wypadku niezbędne jest również stosowanie tylko delikatnych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza oraz z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W sytuacji takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania niedużych stanów zapalnych, które w późniejszym czasie mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Z uwagi te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej sytuacji indywidualnymi cechami.

Sprawdź: curaprox ultra soft.