Zastosuj w biurze – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą wręcz wyścig o w jaki sposób najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Aby te efekty dostać, w wielu sytuacjach nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tym podobne. Hasła te, by zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, żeby obecnie rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica wśród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie wykorzystuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Podstawowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozstrzygnięciem od tych foliowych, więc jeżeli okoliczności przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Tak samo, o ile opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową żeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo ważne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym dosłownie najmniejsza zmiana, czy także przerwa powoduje brak sposobów jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś zwykłe i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.